Dopamin, Serotonin ve Oksitosin, Başarı, Gurur ve Güven

Wellbeing Index

Şimdiye kadarki en basit ama bir o kadar gelişmiş çalışan refah ölçümüdür. Wellbeing Index, kuruluşunuzdaki mutluluk düzeyinin gerçek zamanlı bir göstergesini sağlayan yenilikçi bir anket seçeneğidir.

Nörobilim Odaklı Formül

Happy Place to Work’ün Wellbeing Endeksi, başarılı projelerimizin arkasındaki nörobilim odaklı formüle dayanmaktadır. 10 yılı aşkın bir süredir ve 200’den fazla şirketle, çalışan bağlılığı, liderlik gelişimi veya yüksek performanslı ekipler oluşturma gibi amaçlarla Wellbeing Endeksi çerçevesini kullandık. Çalışan deneyimini tanımlarken dikkate aldığımız 4 etkileşim ve 3 duygu vardır. Yöneticilerle, çalışanlarla, firmamızla ve işin kendisiyle olan etkileşimimiz – yani iş yerimizdeki refahımızı belirleyen faktörler – Dış Oyun ‘da yer almaktadır. Dopamin, Serotonin ve Oksitosin, diğer bir deyişle Başarı, Gurur ve Güven – yani bizi bir amaç doğrultusunda yönlendiren ve niyetlerimizi eyleme dönüştürmeye teşvik eden duygular – İç Oyun ‘da yerini alır. Wellbeing Endeksi, kompleks, kalıplı ve hızla değişen dünyada etki yaratmak ve başarılı olmak için “basit ama kapsamlı bir çerçeveye” duyulan temel inanç ve ihtiyaç doğrultusunda hazırlandı. Geleneksel yaklaşımlar genellikle “kısmi sonuçlar” üretir ve yalnızca kısa vadede sürdürülebilir. Amacımız, nörobilimdeki en son gelişmelere dayalı olarak “bütün bir çalışan deneyimi” geliştirmek ve bunun ötesine geçmektir.

Wellbeing Index Nedir

Wellbeing Index, kuruluşunuzdaki mutluluk düzeyinin gerçek zamanlı bir göstergesini sağlayan yenilikçi bir anket seçeneğidir.

Çalışanlar İçin

Mevcut refah seviyenizi değerlendirin

Anketi tamamladıktan sonra raporunuzu alın. İşyerinde mutluluğunuza katkıda bulunan bileşenleri anlayın. Kendiniz için bireysel bir refah yol haritası geliştirin.

İK İÇİN

İstenilen sonuçları veren etkili programlar tasarlayın

Wellbeing uygulamalarınızın etkilerini görün ve ilerlemeyi izleyin. Kuruluşunuzu pazar liderleriyle karşılaştırın. Maksimum etkiye sahip olacağınız alanlara yatırım yapın.

ORTA YÖNETİCİLER İÇİN

Uyumlu ve yüksek performanslı ekipler oluşturun

Astlarınızın refahını etkileyen gerçek nedenleri anlayın. Takımınızı diğer takımlarla karşılaştırın. Planınızı verilere dayalı olarak yapın ve çok geç olmadan harekete geçin.

ÜST YÖNETİM İÇİN

Anket sonuçlarının gerçek yaşam ortamlarında nasıl yansıdığını öğrenin

Anket sonuçlarının gerçek hayattaki etkisini tam olarak ölçerek gerekli ve doğru alanlara yatırım yapın.

Kuruluşunuzu 500'den fazla şirketten oluşan bir benchmark havuzuyla karşılaştırın.

Değerlendirme, çalışan refahı düzeyi ve çalışan deneyiminin en etkili şekilde nasıl tasarlanacağı hakkında değerli bilgiler sağlamak için sonuçlarınızı pazar liderleriyle karşılaştırır.

Nasıl çalışır

1

Wellbeing Index puanınızı belirleyin

Wellbeing Endeksi puanı, kapsamlı değerlendirmelerimize dayanarak iş deneyimini ölçen, çalışan refahı ve performansının önde gelen bir göstergesidir.

2

Mutlu İş Yeri tarifinizi belirleyin

10 yılı aşkın araştırmamız, mutlu ve yüksek performanslı iş yerlerinin, yüksek güven kültürüne dayanan başarı reçetelerimizle güçlü bir şekilde uyumlu olduğunu gösteriyor.

3

Wellbeing yolculuğunuzu planlayın ve yürütün

Kuruluşunuzun Wellbeing Endeksi puanını ve başarı reçetesini alıyoruz ve bunları sürdürülebilir sonuçlara yol açan bir değişim programını planlamanıza ve uygulamanıza yardımcı olmak için kullanıyoruz.

Size Özel Sonuçlar

Wellbeing Endeksi, sürdürülebilir yüksek performansın temelini oluşturan BAŞARI, GURUR ve GÜVEN bileşenlerini ölçer. En uç çalışandan en üst yönetime kadar organizasyonun her seviyesindeki çalışanlar için bireyselleştirilmiş, somut yol haritaları sunar.

Kişisel Mutluluk Seviyenizi Görün: Ya mutluysanız ve farkında değilseniz! Anketi doldurun, bilimsel olarak kanıtlanmış kriterlere göre mutluluk seviyenizi görün. Ayrıca, kendinizi benzer özelliklere sahip çalışanlarla karşılaştırın.

Mutluluğunuzun Bileşenlerini Anlayın: Wellbeing Endeksi puanının temelini oluşturan “başarı”, “gurur” ve “güven” bileşenlerinin mutluluğunuzu nasıl etkilediğini görün. Ayrıca, “işinizin”, “iş arkadaşlarınızın”, “yöneticilerinizin” ve “şirketinizin” kişisel mutluluğunuz üzerindeki etkisini anlayın.

Sonuçlarınızın Mutluluğunuzu Nasıl Etkilediğini Öğrenin: Doğru kişisel farkındalık, iş hayatında mutlu olmanın anahtarıdır. Wellbeing Index, sonuçlarınızı kapsamlı ölçütlere uygular, böylece eğilimlerinizi iş başında görebilir ve mutluluğunuzu artırmak için doğru rehberliği alabilirsiniz.

14

Güçlü Soru

Wellbeing Index, işyeri mutluluğunu %93 güvenilirlik düzeyinde ölçen 14 sorudan oluşmaktadır.

3

Mutluluk Bileşeni

Çalışanların iç motivasyonunu ateşleyen başarı, gurur ve güven duygularına dayanır.

4

Mutluluk Kaynağı

İşyeri mutluluğunuzda takım arkadaşlarının, yöneticilerin ve işin kendisinin rolünü tanımlar.

Mutluluğun sorumluluğunu çalışanlarınızla paylaşın!

Geleneksel anketlerin işlevi, çalışanların görüşlerini yönetime aktarmakla sınırlıdır. Wellbeing Index, anketi tamamlayan tüm çalışanlara verdikleri yanıtlara dayalı olarak kişiye özel raporlar ve eylem planları oluşturur. Ayrıca şirket yönetimi için mutluluğu haritalar ve iyileştirme alanlarını belirler.

Bilimsel Yaklaşım: Wellbeing Endeksi, nörobilimdeki en son gelişmelere dayalı olarak tasarlanmıştır.

Güçlü İşbirlikleri: Great Place to Work® dahil olmak üzere güçlü işbirliklerinin sonucudur.

Kapsamlı Analiz: 26 farklı sektör ve 100 binin üzerinde çalışanın mutluluk verilerine dayanmaktadır.

Pratik: 14 kapsamlı soru içermesine rağmen 3 dakikadan kısa sürede doldurulabilir.

Bireyselleştirilmiş: Ankete verilen cevaplara göre bireyselleştirilmiş eylem planları oluşturur.

Kurumsal: Firmanız için detaylı bir mutluluk haritası ve sektörel karşılaştırmalar sunar.

MUTLULUK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPALIM!

Tüm paydaşları mutlu edecek
çözümleri birlikte üretelim.

Eğer çalışanların, müşterilerin ve hissedarların mutluluklarının birbiriyle ilişkili olduğuna inanıyorsanız, bunun gerçekleştirilmesinde size yardımcı olabiliriz.

We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy