Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim

Sektör: İlaç
Çalışan Sayısı: 4507
Kuruluş: 1912

ŞİRKET PROFİLİ

Abdi İbrahim, 30 lisansörünün yanı sıra kendi ürünlerini de geliştirerek 200'ü aşan marka ve 450'den fazla ürün ile sektördeki en geniş ürün portföyüne sahiptir.

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, 1912 yılında “şifa” yolculuğuna başlayan Eczacı Abdi İbrahim Bey tarafından İstanbul Küçükmustafapaşa’da küçük bir eczanede kuruldu. Abdi İbrahim, 30 lisansörünün yanı sıra kendi ürünlerini de geliştirerek 200’ü aşan marka ve 450’den fazla ürün ile sektördeki en geniş ürün portföyüne sahiptir. Güçlü bir vizyon, dinamik yapı ve çağdaş bakış açısıyla Abdi İbrahim, 2002 yılından bu yana Türkiye İlaç Sektörünün lideridir. Bugün Türkiye dışında 12 ülkede faaliyet gösteren Abdi İbrahim, Kanada’dan Avrupa Birliği üyesine kadar 60’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Kuzey Afrika’dan Asya’ya kadar devletler, Türkiye ilaç sektöründe 4.500’e yakın kalifiye çalışanı ile en yüksek istihdamı yaratan ülkedir.

Firma aynı zamanda sektörün en büyüğü olan pazarlama ve satış ekibiyle de ön plana çıkmaktadır. Sektörün ilk akredite Ar-Ge merkezine sahip olan Abdi İbrahim, teknolojik donanımı ve mimarisinin yanı sıra Ar-Ge süreçleri ile geleceği iyileştirmede rol modeldir. Abdi İbrahim’in İstanbul Esenyurt’ta Ar-Ge Merkezi, kimyasal ürünler üretim tesisi, Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik üretim tesisi AbdiBio ve hormon üretim tesisi, 2019 yılında faaliyete geçecek oftalmoloji üretim alanı ve 2021 yılında faaliyete geçecek Steril Enjektabl & Onkoloji üretim tesisi bulunmaktadır. 

Abdi İbrahim’in Kazakistan ve Cezayir’de de Ar-Ge Merkezleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Abdi İbrahim, 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesini imzalayarak önemli bir adım altmış ve insan hakları, çevresel ve sosyal sorumluluk alanlarında edindiği yüksek standartları paylaşma fırsatı vermiştir. Ayrıca Abdi İbrahim, faaliyetlerini Küresel Raporlama Girişimi’nin (GRI) A seviyesindeki sürdürülebilirlik çalışmalarına odaklamış ve üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu yayınlamıştır.

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy