Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri

Sektör: Liman
Çalışan Sayısı: 74
Kuruluş: 1985

ŞİRKET PROFİLİ

Kocaeli ili Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Arkem Limanı 1985 yılında faaliyete başlamıştır.

Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş  Kocaeli, Dilovası ilçesine   bağlı   Diliskelesi mevkiinde yerleşik bulunan Liman Tesisleri ve bağlantılı Sıvı Kimyasal Madde depolama amaçlı Tank İşletmesi 1983 yılında kurulmaya başlanmış ve 1985 yılında işletmeye açılmıştır. Yıllar geçtikçe ilave kapasiteler ve tevsi çalışmaları ile Liman ve İşletme bugünkü durumuna gelmiştir.

İskelemizin uzunluğu 250 metre olup yapımı Ocak 1988`de tamamlanmıştır. 

Sıvı kimyasal hammadde ve petrol ürünleri depolama terminalimizin toplam kapasitesi 83.000 m3 olup ek olarak 3.000 m3 su depolama kapasitesi mevcuttur. 63 adet tankımızın en küçüğü 300 m3, en büyüğü ise 2950 m3’dür. Diğer taraftan işletme, Körfez Petrokimya Gümrük Müdürlüğü denetiminde olan A Tipi Genel antrepodur.

Altıntel Melamin Sanayi A.Ş olarak hizmete başlamış olan liman ve tesis, 27 Mayıs 2008 tarihinde ARKEM Kimya tarafından satın alınmış ve bugün, Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş unvanıyla hizmetlerine devam etmektedir.

 

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy