Askon Demir Çelik firması

Sektör: Demir-Çelik
Çalışan Sayısı: 300
Kuruluş: 1932

ŞİRKET PROFİLİ

Hayallerinize meydan okuyan projeyi gerçeğe dönüştürüyoruz.

Askon Demir Çelik firması 1932 yılında Hilmi Konyalıoğlu tarafından tarım makine aletleri üretimi için kurulmuş olup 1963 yılında Hilmi Konyalıoğlu ve oğulları Koll. Şti. adı altında ticaretine ve üretimine devam etmişlerdir. 1979 yılında Konyalıoğlu Metal adı ile tarım makine alteleri üretiminin yanında demir çelik,  hadde ve taahhüt işlerine başladılar. Askon Demir Çelik ünvanını  1990 yılında D. Aslan Konyalıoğlu yönetiminde almış olup, sınai ve ticaret faaliyetlerine devam etmektedir. 2012 yılında Thyssenkrupp Steel-Askon demir çelik ortaklığı sayesinde aşınmaya dayanıklı çelik ve yüksek mukavemetli çelik ürünleri XAR, N-A-XTRA, PERFORM, yüksek mangan çelikleri, korozyon çelikleri ve XABO ile ticaretine bir boyut atlatmıştır.

Ülkemiz ve dünya ekonomik şartlarındaki hızlı gelişmeye paralel olarak yapılan teknolojik yatırımlar ile şirketimiz, yüksek mukavemetli ve özel kalitede çeliklerin dağıtımı ve işlenmesi, yapısal endüstriyel çelik konstrüksiyon üretimi, hammadde temini ve satışı konusunda söz sahibi haline gelmiştir.

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy