Türkiye'nin En Mutlu Giyim Sektörü DeFacto

Sektör: Giyim
Çalışan Sayısı: 6873
Kuruluş: 2003

ŞİRKET PROFİLİ

Mutluluk Bize Yakışır!

Play Video

DeFacto olarak, 2005 yılında heyecanlı bir yolculuğa başladık. Türk modasına taze bir bakış açısı getirmek ve yepyeni, kaliteli ve özgün tasarımlarımızı dünyanın dört bir yanındaki tüketiciyle buluşturmak amacıyla çıktığımız bu yolculukta, çok önemli işlere ve başarılara imza attık.

En önemlisi; Türkiye’de doğup, global bir marka olma amacımızı gerçekleştirdik. Yeniliği, yenilenmeyi kurum kültürü olarak benimsedik. Bu doğrultuda, herkesin ihtiyaçlarına yönelik alt markalar oluşturduk. Bugün DeFacto Baby, DeFacto COOOL, DeFacto Fit, DeFacto STUDIO, DF LIFE, DF Plus alt markalarımızla 100’den fazla ülkede ve 500’ü aşkın mağazamızda tüketicilerimizin hayatlarına dokunuyoruz.

“Ulaşılabilir Moda” kavramının kurucusu ve yeniliklerin öncüsü olarak konumladığımız DeFacto markasına her kesimden bireyin gardırobunda yer açtık. Tecrübeli, yenilikçi tasarım ekibimiz ve gerçekleştirdiğimiz önemli iş birliklerimizle tüketicimizin değişimi hissetmesine olanak sağlayacak ürün çeşitliliğini kaliteli ürünler ve ulaşılabilir fiyatlarla sunuyor; bu misyonumuzun sürdürülebilir olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

İhsan Ateş - Genel Müdür

Çalışanlarımızın oyları ve bağımsız değerlendirmeler sonucunda sektörümüzde “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” ödülüne layık görülmek bizim için gurur verici bir başarıdır.

DeFacto, kurulduğu ilk günden bu yana çalışanlarını şirketimize aşık eden uygulamalarıyla büyüyor ve gelişiyor. Bu kapsamda kurduğumuz Mutluluk Direktörlüğümüz, 10 yılı aşkın süredir hem şirketimize hem de sektörümüze yenilikçi ve yaratıcı uygulamalar kazandırmaktadır. Çalışanlarımızın hem iş hem de özel hayatlarında refahlarına katkı sağlayacak programlar tasarlar. Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse; Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında uluslararası ilgi gören çalışmalar yürütüyoruz. 93 ülkede 15.000’e yakın çalışanımızla çok kültürlü olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın yaklaşık %60’ı kadın ve ‘Mutlu Kadın Hareketi’ ile toplumsal cinsiyet eşitliğine güçlü bir yatırım yapıyoruz.

Aynı zamanda çalışanlarımızı yeni nesil iş dünyasına hazırlamayı ve onlara bu dünyanın ilk örneklerini sunmayı misyon ediniyoruz. Sadece sektörümüzde değil iş dünyasında da ilkler arasında yer alan ‘uzaktan çalışma’ modelimiz bunun önemli bir kanıtı. Artık hem ülkemizden hem de dünyanın her yerinden çalışanlarımız, DeFacto’nun en iyiyi sunma yolculuğuna hiçbir kısıtlama olmaksızın hizmet edebiliyor.

DeFacto olarak anlamlı hedeflerle toplumsal ve çevresel değer yaratmanın öneminin de bilincindeyiz. Bu doğrultuda şirketimizde oluşturduğumuz bu değerli kültürü Mutluluk Elçileri ile toplumumuza taşıyoruz. Her yıl hayata dokunan ve çeşitli işbirlikleriyle çözüm üreten sosyal sorumluluk projeleri üstleniyoruz. Çünkü inanıyoruz ki; ‘Mutluluk herkesin hakkıdır’

Nasıl Kutladılar

En Mutlu İşyeri

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy