özgün tasarımlı modelleriyle Doğtaş Kelebek Mobilya

Sektör: Mobilya
Çalışan Sayısı: 2230
Kuruluş: 1972

ŞİRKET PROFİLİ

İşimiz değer yaratmak, hayalimiz iz bırakmak.

Play Video

1972 yılında Çanakkale Biga’da kurulan Doğtaş, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında ustalıkla ürettiği özgün tasarımlı modelleriyle sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. 

Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya ise 1935 yılında uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kuruldu. 1986 yılına kadar İstanbul Haliç’te Kelebek markası ile kontrplak üretti. 1978’de dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yaparak Düzce’de kurduğu modüler mobilya fabrikasını, Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açtı. Kelebek Mobilya, Düzce’de yer alan 186 bin metrekarelik bir sahada, 40 bin metrekarelik kapalı alanda ileri teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürüyor.

Doğtaş, 2012 yılında Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak, mobilya pazarında gücüne güç kattı. Birleşme sonrası Doğtaş Kelebek Mobilya San. ve Tic. AŞ. unvanıyla tek şirket çatısı altında; Doğtaş, Kelebek Mobilya, Kelebek Mutfak&Banyo, Lova markaları ve projeli işler departmanı olarak çalışmalarda bulunuyor.

İsmail Doğan - Genel Müdür

Motivasyon, doğru iş yapmanın temelidir. Kurum olarak 50 yılı geride bıraktık. Bu ödül bir takım başarısının sonucudur. Her zaman daha iyisini yapma hedefiyle ilerliyoruz. Evrensel bir marka olmayı hedefliyoruz. Bu ödül, eşit ve mutlu bir çalışma ortamı adına kadın istihdamına verdiğimiz önemin bir sonucudur. Bu ödülü almaktan gurur duyuyoruz. Birlikte ve başarılarımızla daha mutluyuz. Bu ekiple birlikte hedeflerimizi daima büyüterek başarılarımızı artıracağız. Mutlu çalışanlar her zaman başarıyı getirir. Bugün birlikteliğimizden dolayı bu ödülü aldık, herkese canı gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum.

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy