Türkiye'nin en büyük inşaat şirketi ENKA

Sektör: İnşaat
Çalışan Sayısı: 16667
Kuruluş: 1957

ŞİRKET PROFİLİ

Daha İyi Bir Gelecek İçin Mühendislik...

ENKA, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmakla beraber, 1981 yılından bu yana ENR En İyi Uluslararası Müteahhitler arasında yer almaktadır.

İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Mehmet Tara, şirket yönetimini üstlenen Tara Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan ENKA, 5,9 Milyar ABD Doları piyasa değeri ile Borsa İstanbul (BIST)’de işlem görmektedir.

ENKA, bugüne kadar Türkiye’de toplam 7,1 milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 132 projeye ve yurt dışında toplam 47,9 milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 427 projeye imza atmıştır.

ENKA’nın 2021 yılındaki 2,86 milyar ABD Doları tutarındaki cirosu, mühendislik ve inşaat, elektrik üretimi, gayrimenkul ve ticaret gelirlerinden oluşmaktadır.

Mehmet Tara - Genel Müdür

“ENKA olarak başarımızı, çalışanlarımızın bağlılıkla, özveriyle ve katma değer bilinciyle çalışmasına borçluyuz. Şirketlerde sıklıkla kullanılan ‘Biz bir aileyiz’ söyleminin, ENKA için sadece kelimelerden ibaret olmadığı, kurum kültürümüze işlemiş olduğu, iş yapış şeklimizin her aşamasında görülüyor. Karar alma süreçlerimize çalışanlarımızı dahil eden kapsayıcı liderlik anlayışımız, ENKA Vakfı kapsamında spor ve sanat alanlarındaki çalışmalarımız ve çalışanlarımızın ve ailelerinin bu alanlara katılımına yönelik teşvik edici uygulamalarımız, çalışanlarımızın ihtiyaçlarına özgü tasarlanan eğitimleri kapsayan ENKA Akademi oluşumumuz, şimdiye kadar yaptığımız yatırımlardan birkaçı… Atılan bu adımlarla çalışanlarımızı huzurlu, güvende ve değerli hissettirebildiğimize inanıyoruz.”

 

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy