Lider Kişisel Bakım Marketi Gratis

Sektör: Kişisel Bakım Marketi
Çalışan Sayısı: 5459
Kuruluş: 2009

ŞİRKET PROFİLİ

Güzel Bak Kendine!

Türkiye kişisel bakım sektöründe en yaygın mağaza ağı ile lider olan Gratis, 2009 yılında İstanbul’da kurulan bir kişisel bakım ve kozmetik marketi zinciridir. Yalnızca Gratis mağazalarında bulunan ithal markaların yanı sıra pek çok markaya ait ürünün yer aldığı Gratis; makyaj ürünlerinden bebek bakımına, temizlik ve hijyenden atıştırmalığa kadar 13 farklı kategoride 30.000’i aşkın ürünü tüketiciler ile buluşturan, Türkiye’nin 1 numaralı kişisel bakım marketidir.

İlk mağazasını 17 Temmuz 2009’da ‌İstanbul Metrocity AVM’de açan Gratis, 2021 yılı itibari ile 81 ilde 650’i aşkın mağazasıyla hizmet vermektedir. Gratis’in 5 binden fazla çalışanı bulunmaktadır. Türkiye’deki kadın istihdamının artırılmasını önemseyen markanın tüm mağaza çalışanları kadınlardan oluşmaktadır.

Tüketiciler tarafından ‘aşık olunan marka’ ve ‘kişisel bakım sektörünün 1 numaralı markası’ seçilerek birçok ödül alan Gratis, yenilikçi ve dinamik duruşu, ileri teknolojik alt yapısı ve uzmanlaşmış mağazacılık anlayışı ile birçok ilke imza atarak sektördeki hizmet çıtasını en üst seviyelere taşımaktadır.

“Güzel Bak Kendine” ‌mottosu ile yola çıkan Gratis’in amacı; müşterilerine kolay ulaşılabilir, hızlı ve rahat alışveriş imkânı sunarken temel kişisel bakım ihtiyaçlarının yanı sıra heyecan veren yeni markalar ve ürünler ile müşterilerine kişiye özel keyifli bir alışveriş deneyimi sunmaktır.

Özlem Gündüz - İnsan Kaynakları Direktörü

“Tüm çalışma arkadaşlarımızın potansiyelini gerçekleştirmesine imkan tanıyan, fikirlerini açıkça söyleyebildikleri ve yeni deneyimler edindikleri bir çalışma ortamı yaratmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, yıllardır başarıyla sürdürdüğümüz uygulamalarımıza her geçen yıl öncü nitelikte sayabileceğimiz yeni projeler ekliyoruz. Her yıl yaptığımız ‘Çalışan Memnuniyet Anketi’ sonucunda çalışma arkadaşlarımızın taleplerini değerlendirmeye alarak hayata geçirmek üzere çalışmalara başladık. Bunun için tüm genel merkez çalışanlarımıza dokunduğumuz grup çalışmaları yaptık ve aksiyon almaya başladık. Yakın dönemde de hem kendi bünyemizde çalıştırmak hem meslek edindirmek hem de sektöre nitelikli aday kazandırmak üzere Beauty akademimizi kurduk.”

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy