Metro Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci

Sektör: Zincir Market
Çalışan Sayısı: 2143
Kuruluş: 4005

ŞİRKET PROFİLİ

Türkiye'ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci.

Metro, bir dünya şirketi… Metro, 1964 yılında Almanya’da kurulan ve bugün 30’dan fazla ülkede hizmet veren uluslararası perakende şirketidir. Aynı zamanda Türk mutfak kültürünü ve değerlerini korumak, bu değerleri gelecek nesillere aktarmak ve Türk mutfağına gönül veren şeflerle birlikte bu mutfağın dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlamak için işin mutfağında yer almaktadır. ‘’Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci’’ unvanımız ile sunduğumuz kalite-fiyat-performans avantajımız ve gastronominin gelişimiyle ürettiğimiz yeni çözümler sayesinde hem tedarikçilerimizin ve misafirlerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyor hem de ülkemize ekonomik katma değer yaratıyoruz.

‘’Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci’’ unvanımız ile sunduğumuz kalite-fiyat-performans avantajımız ve gastronominin gelişimiyle ürettiğimiz yeni çözümler sayesinde hem tedarikçilerimizin ve misafirlerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyor hem de ülkemize ekonomik katma değer yaratıyoruz.

HORECA (hotel, restaurant, cafe) işletmelerinin bir numaralı iş ortağı olma hedefiyle çıktığımız yolda, onlara ihtiyaç duyduğu tüm ürün ve hizmetleri sunarak işlerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra ilham veren çözümlerimizle işlerinde fark yaratmalarına ve hayallerini gerçekleştirmelerine de yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Mağaza operasyonlarımızın yanı sıra son yıllarda değişen misafir ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiğimiz Gıda Sevkıyat Operasyonumuz (FSD) ile farkımızı bir kez daha ortaya koyuyor, bu alanlardaki pazar lideri konumumuzu sürdürüyoruz.

Ebru Taşcı Firuzbay - İnsan Kaynakları Direktörü

“İş ortamında memnuniyeti sağlamanın en önemli aracı olarak gördüğümüz ‘Metro’nun Sesi’ adlı online platformunuzla çalışanlarımızı dinliyor, beklentileri için katılımlı ve kapsayıcı bir anlayışla çalışıyoruz. Metro Akademi’yle geniş bir gelişim şemsiyesi altında sürekli gelişim fırsatları sunuyoruz. İç Mentorluk Programı’yla genç yeteneklerimize destek oluyoruz. Tüm çalışanlarımızın refahını koruyacak gelir ve yan haklarımızı, ‘Sen Seç’ esnek yan haklar uygulamamızla her çalışanımızın kendi ihtiyacına göre şekillendireceği bir platform sunuyoruz. Çalışanlarımızın farklılıklarını özgürce ortaya koyabildikleri, yetkinliklerini geliştirdikleri, deneyimlerini ve kariyerlerini zenginleştirdikleri, çeşitlilik ve kapsayıcılığı kurumun ayrılmaz bir değeri olarak yaşadıkları bir şirket olmaya devam edeceğiz.”

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy