Otokar, yüzde yüz Türk sermayeli global bir şirket

Sektör: Otomotiv
Çalışan Sayısı: 2253
Kuruluş: 1963

ŞİRKET PROFİLİ

Yüzde yüz Türk sermayeli global bir şirket.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 1963’ten bu yana kendi teknoloji, tasarım ve uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel çözümler sunuyor. Sakarya’daki 552.000 m²’lik alana kurulu fabrikasında 2000’den fazla çalışanıyla faaliyet gösteriyor.

Otokar, toplu taşımacılık alanında otobüs, nakliye ve lojistik sektörü için hafif kamyon, savunma sanayii için tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar üretiyor. Yüzde yüz Türk sermayeli global bir şirket olan Otokar, bugün otomotiv ve savunma sanayiinde fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünleri ile yer alıyor.

Berent Ergin - HR Director

‘Benim Adım Otokar’ işveren markamızın doğum yılı olan 2018’den bu yana çalışma arkadaşlarımıza daha fazla kulak vermeye, onların sesini daha fazla dinlemeye çalışıyoruz. Mutlu bir iş yeri yaratabilmenin yolu, insanı tüm ihtiyaç ve beklentileriyle birlikte anlamaktan, farklılaşan ihtiyaç ve beklentilere uygun çözüm yolları bulmaktan geçiyor. Bir yandan mevcut çalışma arkadaşlarımıza farklılaşan deneyimler sunmayı hedeflerken genç kuşağa güzel bir ‘hoş geldin’ diyebilmek için analizlerimize devam ediyoruz. Hibrit modelin sınırlarını zorlayarak şirket genelinde yaygınlaştırmak, liderlerimizi ve yeteneklerimizi geleceğe hazırlayacak eğitimlerin sıklığını artırmak, çalışma arkadaşlarımızın tecrübelerini farklılaştırmak çalışma arkadaşlarımızın mutluluklarını artırmak için planladığımız aksiyonlardan sadece birkaçı.

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy