Polisan Kansai tutkal ve boya sektöründe bilinen bir markadır.

Sektör: Boya
Çalışan Sayısı: 579
Kuruluş: 1985

ŞİRKET PROFİLİ

“Önce boyanın bağlayıcısını, sonra bu bağlayıcıdan en kaliteli boyaları üretti...”

“Poli Vinil Asetat- PVA”, Tutkalın kendisi aynı zamanda Boyanın bağlayıcısı yani ana hammaddelerinden biridir. POLİSAN’ın tarihsel sanayicilik gelişimi, “Önce boyanın bağlayıcısını (tutkalı), sonra bu bağlayıcıdan en kaliteli boyaları üretti…” şeklinde özetlenebilir.

Bitlis Ailesinin 1920’li yıllarda tekstille başlayan ticari faaliyetleri 1956 yılında kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri olarak faaliyet gösteren Şark Mensucat’ın kuruluşuna kadar mağazacılık kimliğiyle devam etmiştir. Kimya Sanayi’ne girişi ise 1964 yılında emülsiyon reçineleri üretimi yapan Polisan Kimya’nın kuruluşu ile gerçekleşmiştir. 1985 yılında Polisan markası boya üretimine başlamış, aradan geçen yıllar içerisinde de önemli aşamalar kaydedilmiştir. Polisan Kansai tutkal ve boya sektöründe bilinen bir markadır.

Cemal Drahor - Genel Müdür

Bizi ‘gülen boya’ markası yapan, insan kaynağımız, paydaşlarımız ve onların enerjisinden beslenen yüksek motivasyonumuzdur. Polisan Kansai Boya’yı genç ve dinamik tutan sürekli bir süreç yönetimi hedefliyoruz. Genç PKB projesiyle yeni birçok genç arkadaşı topluluğumuz üyesi yaptık. Bu proje bize dinamizm getirdiği gibi topluluğumuzun kültürünü destekleyici bir rol oynadı. Sürekli iyileştirme programımız hem çalışanlarımızın gelişimine katkıda bulunmamızı hem şirketimizde süreç iyileştirme çalışmalarının takibini yapmamızı sağlıyor. Motivasyonu yüksek, mutlu ve paylaşan bir organizasyon olmak bizim için önemli. Dolayısıyla stratejilerimizi belirlerken tüm çalışanlarımızın görüşlerini alıyor, onlara projelerini gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz.

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy