Polisan Kimya’da her çalışanın görüş ve önerileri dinlenir

Sektör: Kimya
Çalışan Sayısı: 204
Kuruluş: 1964

ŞİRKET PROFİLİ

Her coğrafyada değer yaratıyoruz.

1956 yılında ticaret hayatına tekstil ile atılan Bitlis Ailesi, Kimya, Boya, Liman İşletmeciliği, Gayrimenkul ve Tarım alanındaki faaliyetlerini 2000 yılında Polisan Holding çatısı altında toplamıştır. Polisan Holding, 2013 yılında Yunanistan’da aldığı PET tesisi ve 2017 yılında Fas’ta kurulumunu gerçekleştirdiği yapı kimyasalları tesisi ile yurt dışındaki konumunu güçlendirmiştir. Hali hazırda, dünyanın 2. en büyük kimya şirketi olan Dow Chemical ve dünyanın ilk on boya üreticisinden biri olan Kansai Paint ile ortaklıkları bulunan Polisan Holding sektörlerinde dünyanın en büyükleri konumunda olan şirketler ile ortaklık ve işbirliği yaparak ülkemizin lider kuruluşları arasındaki yerini giderek güçlendirmeyi hedeflemektedir.
Polisan Holding Şirketleri; hayat kalitesini artırma odağı ile kadınlara, çocuklara, eğitime, çevre düzenlemesine ve ağaçlandırmaya yönelik sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmektedir.
2011 yılında kurulan Yapı Kimyasalları A.Ş., 2017 yılında Polisan Kimya’ya devredilmiştir. Yeni oluşumla birlikte beton ve çimento katkı kimyasalları üretiminde en kısa sürede pazarda hak ettiği yere gelmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla 2016 yılında Dilovası’ndaki tesisin yanı sıra Adana ve Samsun’da üretim tesisleri hizmete açılmıştır. Yurtdışı yatırımlarına da odaklanan Yapı Kimyasalları, Aralık 2017 tarihi itibari ile Fas’ın Casablanca şehrinde yeni bir üretim tesisini daha devreye alacak, böylelikle Kuzey Afrika pazarına adım atılmış olacaktır. 2017 yılı itibarıyla yeraltı kimyasalları alanında da üretim yapmaya başlamış olup, aynı zamanda AR&GE çalışmalarına da devam edilmektedir. Polisan Kimya, bu segmentte de çok kısa sürede adını duyuracaktır.

Selçuk Denizligil - Genel Müdür

Polisan Kimya’da topluluk üyesi her çalışanın görüş ve önerileri titizlikle dinlenir, fikir ve projeleri desteklenir. Fikirlerinin önemsendiğini, hayata geçirmesi için alan tanındığını görmek, çalışanlarımızı son derece motive ediyor. Bütün sektörlerde ana girdi malzemesi olma özelliğine sahip olan kimyanın, inovasyonla büyüyen gelişen bir tarafı var. Biz kimya işinin uygulama tarafı kadar akademik tarafını da son derece önemsiyoruz ve oradaki kaslarımızın güçlü olması da çalışanlarımızı ciddi anlamda motive ediyor. Makalelerinin yayımlanması, kimya üzerine kurum içi çalıştayların düzenlenmesi, Ar-Ge departmanında her fikrin uygulanabilirliğinin titizlikle incelenmesi duruş olarak şirketimizi ileriye taşırken çalışanlarımızı da kendilerini gerçekleştirebildikleri için mutlu ediyor.

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy