Sanovel, küresel pazardaki yerini almaktadır.

Sektör: İlaç
Çalışan Sayısı: 1300
Kuruluş: 1983

ŞİRKET PROFİLİ

Her zaman gelişime, değişime, inovatif fikirlere ve yeniliğe açık olan Sanovel, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş ve 30 yılı aşkın süredir sağlıklı yarınlar için hizmet vermektedir.

İlaç sektörüne 1976’da Ankara Galenos Ecza Deposu’nu kurarak giren Erol Toksöz, 1983 yılında Sanovel’in temellerini atmıştır. Şirket, kurulduğu günden beri inandığı ve kalpten bağlı olduğu değerlerinden ödün vermeden gelişmiş, her geçen gün deneyim kazanırken yenilenmiş ve çağın gerekliliklerine çevik bir şekilde ayak uydurmuştur. İnsana, çevreye ve tüm çalışanlarına değer vererek üretimin her aşamasına değer katmıştır.

Üretim yolculuğuna Şişli’de 5 kişilik küçük bir ekip ile başlayan Sanovel, tüm gücüyle hedeflerine doğru yol almış ve her geçen gün gücüne güç katarak büyümüştür. Bugün 125 bin metrekare arsa üzerinde, 59 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Dünya standartlarındaki modern tesislerinde yenilikçi yöntemlerle üretim yapan Sanovel, ülke sınırlarını aşarak tüm dünyaya açılmakta ve küresel pazardaki yerini almaktadır. Attığı her adımda ülkemiz ilaç sektörünü de ileriye taşımayı hedeflemekte ve ilk günkü heyecanıyla farklı kıtalarda da başarılarıyla adını duyurmayı hedeflemektedir.

Her zaman gelişime, değişime, inovatif fikirlere ve yeniliğe açık olan Sanovel, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş ve 30 yılı aşkın süredir sağlıklı yarınlar için hizmet vermektedir. IMS verilerine göre Türk ilaç endüstrisinde; ciro sıralamasında ilk 10 firma arasında yer almaktadır. Yeni başarılarla gurur kaynağımız olmaya devam etmektedir.

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy