Turkcell katma değerli servisler sunmaktadır.

Sektör: Telekomünikasyon
Çalışan Sayısı: 22516
Kuruluş: 1994

ŞİRKET PROFİLİ

Bir Dünya Şirketi

Play Video

Turkcell, Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmaktadır.

Türkiye’de mobil iletişim, Şubat 1994’te Turkcell’in hizmete girmesiyle başladı. 27 Nisan 1998’de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, müşterilerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını da artırarak gelişimini sürdürdü. Hisseleri 11 Temmuz 2000’de Borsa İstanbul (BİST) ve New York Stock Exchange’de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE’ye kote olan tek Türk şirketi unvanına sahiptir. Turkcell aynı zamanda Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaktadır.

Turkcell bölgede entegre iletişim ve teknoloji hizmeti oyuncusudur. Birleşik, mobil ve sabit şebeke platformu üzerinden geniş kapsamda yaratıcı ürün ve servis sunmayı hedeflemektedir. Bireysel ve kurumsal müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için mobil, sabit ve data servislerimizin tamamını sunabilmenin önemine inanmaktayız.

Ali Rıza Esmen - CHRO

HPW iş yeri mutluluğunu hem anket sonuçlarını hem de şirket İK uygulamaları hakkındaki bilim kurulu değerlendirmelerini birlikte ele alarak hesaplıyor. Mutluluğun %93 güvenilirlik düzeyinde, bilimsel bir yaklaşım ve analizlerle ölçüldüğü bu değerlendirme neticesinde telekomünikasyon sektörünün en mutlu işyeri olmaya hak kazandığımız için çok mutluyuz.

Mutlu bir işyeri kültürü yaratmanın sürdürülebilir performansa ve çalışan bağlılığına ciddi katkısı olduğuna inanıyorum. Bu doğrultuda biz Turkcell’de, tüm uygulamalarımızı insan odaklı bir yaklaşımla tasarlıyor, esnek çalışma modeli gibi çalışan memnuniyeti sağlayan öncü uygulamalarla çalışan mutluluğunda öne çıkmayı hedefliyoruz. 

İnsan kaynakları alanında kazandığımız ödüllerle de bu hedefte doğru yolda olduğumuzu görmek mutluluk verici. Bu ödülle birlikte insan odaklı mutlu iş yeri kültürümüzü sürdürülebilir kılmak için eşsiz çalışan deneyimi yaratma motivasyonumuzla çalışmalarımızı her geçen gün artırmaya devam edeceğiz.

Nasıl Kutladılar

Siz de çalışanlarınıza mutlu bir iş deneyimi yaşatabiliyor musunuz?

İnsan odaklı kültürünüzü öne çıkarma, fark yaratan uygulamalarınızı paylaşma, çabalarınızı ödüllendirme ve başarıyı kutlama fırsatını kaçırmayın!

    We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy